• 3

اگر قصد  سفر به کانادا را دارید حتما مطلع هستید، صرف نظر از اینکه سفر شما توریستی باشد یا گردشگری، تحصیلی باشد یا سرمایه گذاری، وحتی جهت ملاقات اقوام و خانواده باشد، جهت ورود به این کشور نیاز به ویزای کانادا که مجوز ورود شما به این کشور است را دارید.
از سال 2015 میلادی، اداره مهاجرت کانادا ویزای مولتی کانادا را جهت ورود و خروج راحت تر دو گروه از متقاضیان توریستی، که یک گروه افرادی بودند که به دلایل قابل قبول کنسولگری به صورت مداوم به کانادا سفر میکردند و گروه دیگر والدین و پدربزرگ ، مادربزگ هایی بودند که فرزندانشان اقداماتی را جهت مهاجرت به کانادا برایشان انجام داده بودند در نظر گرفت. اما امروزه شاهد این هستیم که افرادی که در خارج از دو طیف عمده سفر به کانادا هستند هم می توانند جهت اخذ ویزای مولتی کانادا اقدام نمایند .و در حال حاضر براساس قوانین اداره مهاجرت کانادا تمامی ویزاهای توریستی کانادا برای اتباع ایرانی به شکل ویزای مولتی صادر می شود که به آن ویزای چند بار ورورد و یا ویزای 5 ساله کانادا می گویند.
ویزای مولتی کانادا همان ویزای توریستی کانادا است با تمام شرایط ویزای توریستی تنها با این تفاوت یا بهتر بگوییم مزیت که دارندگان این نوع ویزا می توانند تا زمان اعتبار پاسپورتشان هر زمان که خواستند وارد کشور کانادا شوند و به مدت شش ماه در این کشور اقامت داشته باشند .
از آنجایی که پاسپورت های ایرانی 5 سال اعتبار دارند این ویزا را در ایران به عنوان ویزای 5 ساله می شناسند.حال اگر کسی پاسپورتش 10 سال اعتبار داشته باشد ویرایش 10 ساله خواهد بود.

ویزای مولتی کانادا

6مورد تاثیرگذار در اخذ ویزای مولتی کانادا

زمانی که شما جهت اخذ ویزای مولتی کانادا اقدام می کنید یک سری موارد شانس شما را جهت دریافت ویزا بالا می برند، شما  دراین قسمت با 6 مورد تاثیرگذار در اخذ ویزای کانادا آشنا خواهید شد:
1- مشخص بودن هدف از سفر شما به کانادا برای سفارت کانادا
2- داشتن دعوتنامه معتبر از کانادا و شرایط دعوت کننده شما در اخذ ویزای کانادا تاثیر گذار می باشد
3- ارائه مدارک شغلی قابل قبول به سفارت کانادا
4- ارائه مدارکی به سفارت که نشان دهد شما در کشورتان وابستگی های عاطفی، خانوادگی و کاری دارید
5- داشتن سابقه سفر بالا و مهر ویزای شینگن در پاسپورتتان یک امتیاز خوب محسوب می شود 
6 -یکی از مواردی که باید در زمان درخواست ویزای کانادا در نظر گرفت وضعیت سیاسی و اقتصادی کشورها می باشد
همانطور که میدانید متقاضیان ورود به کشور کانادا مستلزم دریافت ویزای کانادا هستند که نوع این ویزا با توجه به هدف سفر متقاضی صادر می شود.
انواع ویزای کانادا عبارتند از:
ویزای توریستی نرمال کانادا
290 دلار
برای 1 نفر
ویزای توریستی نرمال کانادا
280 دلار
برای دو نفر (هرنفر)
ویزای توریستی نرمال کانادا
200 دلار
برای افراد1تا 14 سال(همراه خانواده)
ویزای دانشجویی و فرصت مطالعاتی
450 دلار
برای دانشجویان
ویزای توریستی کانادا(با دعوتنامه )
1200 دلار
برای یک نفر
ویزای توریستی کانادا(با دعوتنامه )
700 دلار
برای افراد1 تا4 سال(همراه خانواده)
ویزای توریستی کانادا(با دعوتنامه )
900 دلار
برای افراد4 تا 14سال(همراه خانواده)
ویزای مولتی کانادا

مزایای ویزای مولتی کانادا

مهم ترین مزیت ویزای مولتی کانادا این است که دارندگان این ویزا می توانند بدون محدودیت به این کشور سفر کنند و نیازی به تمدید هر ساله این ویزا نمی باشد. اما مزایای این ویزا تنها به این دو مورد ختم نمی شود و مزایای دیگر ویزای مولتی کانادا را در ذیل می توانید مشاهده نمایید.
 1.  ورود به کانادا بدون محدودیت در دفعات مختلف
 2. دارندگان این ویزا می توانند از تمامی مرزها و در زمان های مختلف وارد کشور کانادا شوند.
 3. دارنده این ویزا می تواند در هر بار ورود به خاک کشور کانادا 6 ماه اقامت کند و بعد از 6 ماه اقامت تنها کافی است یکبار به مدت چند ساعت از خاک کانادا خارج شده و مجدد به این کشور بازگردد و بدون هیچ مانعی 6 ماه دیگر را در این کشور اقامت کند.
 4. شما با اخذ ویزای مولتی کانادا می توانید به کشورهای کانادا، آنتیگوا و باربودا، پاناما،،جمهوری دومینیکن، قطر، عمان،جمهوری مقدونیه، کاستاریکا،کوبا، گرجستان، مکزیک سفر نمایید

اخذ ویزای مولتی کانادا

با توجه به اینکه سفارت کانادا در کشور ما تعطیل می باشد و تعیین وقت سفارت به صورت آنلاین انجام می پذیرد مسافرین عزیز که قصد سفر به کانادا دارند، جهت اخذ ویزای کانادا برای صرفه جویی در زمان و هزینه و شانس بیشتر حتما  از طریق موسسه یا شرکتی معتبر اقدام نمایند.
شرکت آنامهرپرواز با سالها تجربه و تسلط کامل بر جدیدترین قوانین و نیازهای پرونده هر مسافر، آماده ارائه خدمات در زمینه اخذ ویزا، تعیین وقت سفارت، پیکاپ پاسپورت و برگزاری تورهای گردشگری به متقاضیان انواع ویزاهای کانادا و همچنین ویزای مولتیپل کانادا می باشد.
ویزای مولتی کانادا

نحوه اخذ ویزای مولتی کانادا

اخذ ویزای کانادا به صورت آنلاین | اخذ ویزای کانادا به صورت حضوری

اگر متقاضی اخذ ویزای مولتی کانادا هستید باید درخواست خود را به صورت حضوری و یا آنلاین به سفارت کانادا ارائه نمایید. از آنجایی که کشور کانادا در ایران سفارت ندارد ایرانیان متقاضی دریافت این ویزای می توانند به صورت الکترونیکی از طریق وب سایت مدارک خود را برای سفارت ارسال نمایند، اما اگر تمایل داشته باشید که به صورت حضوری مدارک خود را ارسال نمایید باید به یکی از دفاتر انگشت نگاری و یا سفارت کانادا در یکی از کشورهایی که کانادا در آنجا سفارت دارد مراجعه نموده ومدارک خود به صورت حضوری ارائه نمایید.

اخذ ویزای کانادا به صورت حضوری

این روش به صورت حضوری می باشد ومراحل آن مانند روش آنلاین بوده اما با تفاوت اینکه در این مرحله متقاضی مستقیما به دفاتر وک کانادا در یکی از کشورهایی که کانادا سفارت دارد مراجعه می کند و مدارک خود رابه صورت حضوری ارائه می دهد و امور انگشت نگاری و عکسبرداری خود را هم در آنجا انجام میدهد و در آخر هزینه بررسی پرونده و انگشت نگاری را به صورت نقدی پرداخت می نماید وبه مدت 2 هفته تا 3 ماه بعد منتظر دریافت جواب ویزای خود میشود.تایید و یا ریجکتی ویزا در این مدت از طرف سفارت اعلام می شود در صورتی جواب سفارت در مورد ویزا مثبت بوده باشد متقاضی می بایست پاسپورت خود راجهت الصاق ویزای کانادا به یکی از دفاتر وک کانادا پیکاپ نماید.
خوب با مطالعه متن بالا حتما متوجه شدید که خود شما هم میتوانید بدون مراجعه به کارگزاران ویزا مثل شرکت آنامهرپرواز جهت اخذ ویزای کانادا اقدام نمایید. ولی خوب ما به شما پیشنهاد میکنیم که این کار را به متخصصان این امر به دلیل ریسک بالای ریجکتی ویزا بسپارید، زیرا آنها تجربه لازم و کافی در بررسی و چیدمان مدارک شما جهت ارائه به سفارت دارند وشانس شما را جهت اخذ ویزای مولتی کانادا بالاتر می برند ولی اگر خودتان جهت اخذ ویزای کانادا اقدام نمایید ریسک ریجکتی ویزای شما به دلیل عدم داشتن اطلاعات کافی و یا وجود نقص در پرونده و مدارکتان بیشتر می شود..

اخذ ویزای کانادا به صورت آنلاین

این روش به صورت الکترونیکی میباشد بدین صورت که متقاضیان ویزای کانادا مدارک خود را به صورت الکترونیکی برای افسران ویزای کانادا ارسال می کنند و از طریق درگاه سایت هزینه انگشت نگاری و بررسی پرونده خود را به صورت انلاین پرداخت می نمایند. پس از آن جهت انگشت نگاری به دفاتر وک کانادا در  یکی از کشورهایی که کانادا در آنجا سفارت دارد مثل گرجستان، استانبول، آنکارا، باکو، ارمنستان سفر می کنند و پروسه انگشت نگاری و عکسبرداری خود را انجام می دهند. سمت افسران ویزا مدارک ارسال شده متقاضیان را بررسی می نمایند و پس از آن یک بازه 2 هفته تا 3 ماه جواب تایید و یا ریجکتی ویزای کانادا را اعلام میکنند،در این مرحله در صورتی که باپاسخ ویزای مثبت باشد متقاضی باید پاسپورت خود راجهت الصاق ویزای کاناد به یکی از دفاتر وک کانادا پیکاپ نماید.

درخواست آنلاین ویزای مولتی کانادا
ویزای مولتی کانادا

انگشت نگاری ویزای کانادا

آخرین مرحله برای درخواست ویزای کانادا و ثبت آن در کنسولگری انگشت نگاری می باشد که مسافران باید جهت انگشت نگاری به یکی از سفارت های کانادا مراجعه نمایند اما از انجایی که سفارت کانادا در ایران تعطیل می باشد متقاضیان ایرانی جهت اخذ ویزای کانادا باید به یکی از کشورهای که سفارت کانادا در آنجا دفتر دارد مانند دبی ، استانبول ،ایروان، آنکارا، باکو و گرجستان و.. مراجعه نمایند . پروسه انگشت نگاری به عنوان مهم ترین مرحله درخواست ویزا برای تمامی افراد الزامی می باشد اما در مواردی خاص و برای افرادی خاص نیاز به نگشت نگاری وجود ندارد که در زیر به آنها اشاره شده است.
 • افراد کمتر از 14 سال و یا بالای 79 ساله
 • افرادی که در ده سال گذشته پروسه انگشت نگاری را انجام داده اند و دارای ویزای توریستی بوده و یا ویزای آن ها ریجکت شده باشد .
 • افرادی که در کانادا اقامت دارند

مدارک لازم جهت اخذ ویزای مولتی کانادا

ویزای 5 ساله در اصل 10 ساله بوده اما با توجه به اعتبار در نظر گرفته شده برای پاسپورت های ایرانی ( 5 سال ) مدت زمان این ویزا نیز برای افراد ایرانی 5 ساله لحاظ می شود.

 • کپی تمام صفحات پاسپورت
 • ترجمه شناسنامه
 • نامه ی تمکن مالی یا گردش حساب شش ماهه
 • مانده حساب بانکی با حداقل 10 تا 30 هزار دلار کانادا
 • تکمیل و تایید فرم درخواست ویزا (IMM5257E - application form)
 • تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی ( IMM5645E - family information)
 • یک قطعه عکس 3.5 * 4.5
 • ارائه ی ترجمه سند ملکی
 • ارائه ی ترجمه مدرک شغلی (برای صاحبین مشاغل جواز کسب لازم است، اما برای کارمندان نامه ی اشتغال به کار و فیش حقوقی3 ماه گذشته باید ارائه شود. )
 • ارائه مدارک مالیاتی و بیمه
 • رزرو هتل و بلیط (اختیاری)
 • دعوتنامه (اختیاری) در صورت وجود باید مدارک شخص دعوت کننده هم در مدارک لحاظ شود
 • ترجمه سند ازدواج
آیا جهت اخذ ویزای مولتی کانادا نیازی به داشتن ویزای شنگن می باشد؟
در بعضی موارد بله و در بعضی موارد خیر جهت اطلاعات بیشتر با متخصصان ما تماس حاصل نمایید .
در صورت اقامت توریستی چنانچه دچار حادثه یا بیماری شویم دولت کانادا هزینه درمان را تقبل می کند؟
آیا کسانی که با ویزای توریستی در کانادا اقامت دارنداجازه کار کردن دارند؟
اعتبار ویزای مولتی کانادا که برای توریست ها صادر می شود چقدر است؟
حداکثر زمان جهت اقامت با ویزای مولتی در کانادا چه مدت می باشد؟
شما پس از دریافت ویزای توریستی از کانادا می توانید در هر سفر به مدت 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشید ولی قبل از پایان 6 ماه باید از کشور خارج شده و دوباره وارد خاک کانادا شوید.
چه مقدار تمکن مالی جهت اخذ ویزای مولتی کانادا لازم است؟
آیا تمام اعضای خانواده میتوانند با هم برای اخذ ویزای مولتی کانادا اقدام نمایند؟
آیا با ویزای توریستی کانادا مجاز به ادامه تحصیل در کانادا هستیم؟
اگر قبلا ریجکت شده باشیم چه مدت بعد می توانیم مجدد برای اخذ ویزای مولتی کانادا اقدام کنیم؟