در سال 1985 قراردادی بین چند کشور اروپایی باهدف از بین بردن مرزهای این کشورها و ایجاد سیاست های هماهنگ در جهت امنیت، اطلاعات و صدور ویزای مشترک به امضا رسید.
محدوده شینگن تشکیل شده از 26 کشور اروپایی است که قانون کنترل پاسپورت در بدو ورود برای شهروندان این منطقه حذف شده است. شما در صورتیکه را در پاسپورت خود داشته باشید می توانید به راحتی به کشورهای عضو شینگن سفر نمایید.
زمانی که شما برای اولین بار درخواست ویزای شینگن می دهید در صورتیکه با ویزای شما موافقت شود برای بار اول به شما ویزای 14 روزه شینگن تعلق می گیرد و شما میتوانید در این مدت در کشورهای این حوزه اقامت داشته باشید . فقط حتما حواستان باشد که بیشتر از موعد ویزایتان در کشور مقصد اقامت نکنید که آن وقت در دفعات بعدی جهت اخذ ویزای شینگن با مشکلات جدی مواجه می شوید .در صورتیکه شما قصد دارید جهت اخذ ویزای شنگن از طریق دعوتنامه اقدام نمایید حتما سعی کنید از شخص با موقعیت اجتماعی خوب یا شرکت معتبر دعوتنامه بگیرید که این امر تاثیر بسیاری در موفقیت شما در اخذ ویزای شینگن خواهد داشت . زمانی که شما ویزای شینگن خود را دریافت می کنید به این نکته توجه داشته باشید که ورود شما به حوزه شینگن حتما باید از همان کشوری باشید که از آن ویزای خود را دریافت کرده اید به عنوان مثال اگر شما ویزای خودتان را از کشور اتریش دریافت کرده باشید ورودتان به حوزه شینگن حتما باید ابتدا از کشور اتریش باشد و پس از آن آزادانه می توانید به سایر کشورهای عضو شینگن در زمان اعتبار ویزای خود سفر کنید.
26 کشور عضو ویزای شینگن هستند:
آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان، اتریش، استونی، اسلواکی، اسلوانی، چک، ایسلند، مالت، یونان، لیختن اشتاین، سوئیس

شرایط اخذ ویزای شینگن با توجه به شرایط هر سفارتخانه ، نوع سفر متقاضی و نوع ویزا متفاوت است پس از این رو شرایط اخذ ویزای شینگن برای هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. سابقه سفر، وضعیت تاهل، اشتغال و سن متقاضی از جمله شرایط تاثیر گذار در دریافت ویزای شینگن هستند. کارشناسان ما در آژانس هواپیمایی آنامهرپرواز برای متقاضیانی که می خواهند به محدوده شینگن سفر کنند تمام شرایط لازمه را با هدف بالابردن شانس افراد جهت دریافت ویزای شینگن بررسی می نمایند که در اکثر موارد مانعی برای تقاضای ویزای شینگن وجود ندارد. و اگر موردی باشد مشاورین ما با شما در میان می گذارند این بررسی ها صرفا به دلیل بالابردن شانس شما برای ویزا شدن است.
شما تصور کنید مسافری به ما مراجعه کند برای تقاضای ویزای شینگن که سن اش زیر 30 سال ، تا به حال سابقه سفر به اروپا را نداشته، گردش حساب و مدارک مالی خوبی هم جهت ارائه به سفارت ندارد خوب با این شرایط شانس این فرد برای ویزای شینگن بسار پایین است اما اگر خودش بخواد ما برایش درخواست ویزای شینگن را انجام خواهیم داد.

ویزای شینگن

ویزای شینگن

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن در اصل همان ویزای توریستی گردشگری است که به شما اجازه ورود به کشورهای عضو پیمان شینگن را برای
مدت90 روز در هر 6 ماه صادر می کند
 نوع A ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن usv:
این نوع ویزای شینگن به شما این امکان را میدهد که در یکی از فرودگاههای کشورزهای عضو شینگن پرواز خود را تعویض کرده و به کشوری خارج از محدوده شینگن سفر کنید. این نوع ویزا صرفا در فرودگاههای محدوده شینگن معتبر است.
ویزای شینگن نوع B:
این نوع ویزا هم نوعی ویزای ترانزیتی است که به مسافر اجازه می دهد در ظرف مدت حداکثر 5روز از خاک کشوری که در محدوده شینگن است عبور کنید.
ویزای شینگن نوع C:
این نوع ویزا، ویزای کوتاه مدت است و مدت زمان اقامت شما در کشورهای عضو اتحادیه شینگن در زمان دریافت ویزا مشخص می شود.
دریافت کنندگان این ویزا بسته به شرایط و هدف از سفر خود یکی از ویزاهای چند بار ورود، دوبار ورود و یا یک بار ورود را دریافت می کنند.
ویزای شینگن یکبار ورود:
زمانی که شما ویزای شینگن یکبار ورود را دریافت میکنید تنها مجاز به 1 بار ورود به یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن هستید و به محض اینکه کشوری را که به آن وارد شده اید ترک کنید ویزای شما حتی در صورت اعتبار هم فاقد اعتبار خواهد شد.
ویزای شینگن دوبار ورود:
این نوع ویزای شینگن شرایط مشابه با ویزای یکبار ورود را دارد تنها با این تفاوت که شما می توانید در محدوده زمان مشخصی به کشورهای عضو شینگن دو بار ورود کنید .
ویزای شینگن چند بار ورود:
این نوع ویزای شینگن تنها محدودیتی که دارد، زمان آن است . اعتبار این ویزا 90 روز در هر 6 ماه از سال است. این 90 روز اعتبار از زمان ورود شما به هر یک از کشورهای عضو شینگن محاسبه می شود.

مدت زمان اقامت در کشورهای عضو شینگن


مدت زمان اقامت در کشورهای عضو شینگن برای مسافرینی که ویزای شینگن دارند کاملا بستگی به نوع ویزایشان دارد. معمولا اشخاصی که ویزای توریستی شینگن دارند مدت زمان اقامتشان 90 روز است.
مسافرینی که تمایل دارند این ویزا را دریافت کنند حتما باید تمکن مالی خود را ثابت کنند به  این منظور که باید به سفارت مدارک تمکن مالی خود را ارائه دهند که اثبات نمایند وضعیت مالی خوبی دارند و می توانند در مدت زمان اقامتشان در کشورهای عضو شینگن هزینه های خود را تامین کنند. شما اگر بتوانید ویزای شینگن را دریافت کنید می توانید به تمامی کشورهاییکه عضو پیمان شینگن هستند بدون هیچ محدودیتی سفر کنید.
ویزای ازبکستان