• canada-slide1-min
 • canada-slide2-min
 • canada-slide33-min

وقت سفارت کانادا

با توجه به گسترده شده بحث مهاجرت و گردشگری در کشور ما ویزای کانادا و وقت سفارت کانادا یکی از پر طرفدارترین مباحث می باشد. در حقیقت تحصیل، زندگی و فعالیت در کشورهای اروپایی و تراز اول جهان مثل آمریکا  رویای بسیاری از مردم کشورهای جهان سوم و یا کشورهای آسیایی می باشد.

در این میان کشور کانادا با توجه به اینکه در چند سال گذشته با سخت گیری کمتری ویزا صادر میکرد در بین مردم محبوبیت بیشتری را نسبت به سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی در بین مردم پیدا کرد. اما با توجه به شرایط اقتصادی، جنگ و مشکلات دیگر جهان این کشور هم در صدور ویزا سخت گیر تر شد ولی باز هم این سخت گیری از محبوبیت این کشوردر بین طرفدارانش کم نکرد و هنوز هم مردم برای سفر و مهاجرت به کانادا بیشتر از کشورهای دیگر تمایل دارند.

چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم؟

جهت درخواست ویزای مولتی کانادا شخص باید تمامی مدارک خود را به صورت ترجمه شده با مهر دارالترجمه رسمی (تایید دادگستری الزامی نیست) آماده  کرده و سپس نسبت به درخواست آنلاین اقدام نماید. برای آگاهی از مدارک مورد نیاز، شما میتوانید به آژانس آنامهرپرواز مراجعه کنید. همکاران متخصص در این زمینه، با پرکردن پرسشنامه آنلاین، برای شما چک لیستی از مدارک تهیه خواهند کرد که البته این چک لیست، بسته به شرایط شغلی و ... متقاضی، متفاوت خواهد بود. بنابراین بهتر است که خود بدون اطلاع دقیق از قوانین سفارت اقدام به تهیه چک لیست نفرمایید. چرا که این امر موجب ارائه مدارک اشتباه به سفارت و در نتیجه رد درخواست ویزای متقاضی خواهد شد.
پس از تهیه چک لیست، می بایست اسکن تمامی مدارک را به همراه فرمهای درخواست ویزا به صورت آنلاین برای سفارت کانادا ارسال نموده و بابت آن رسید دریافت کنید. نکته ای که در مورد فرمهای درخواست ویزا بسیار حائز اهمیت می باشد این است که تمامی صفحات این فرم دارای کد می باشند. وجود اختلاف در کد این صفحات با یکدیگر، موجب رد درخواست ویزای شما عزیزان خواهد شد. بنابراین نهایت دقت را در پر کردن فرمها مبذول بفرمایید. (خدماتی از قبیل پر کردن فرمهای سفارت کانادا، توسط همکاران ما در آژانس آنامهرپرواز، به شما عزیزان ارائه می گردد.) پس از ثبت درخواست و پرداخت هزینه های تعیین شده به سفارت کانادا، نامه ای مبنی بر اینکه متقاضی مجاز به مراجعه به Visa Application Center کانادا، جهت انگشت نگاری می باشد، صادر میشود.  با توجه به قانون جدید انگشت نگاری، حضور فرد الزامی است.
در مرحله ی بعد، می بایست جهت تعیین وقت، در نزدیکترین Visa Application Center اقدام نمود. توجه داشته باشید که اینکار تنها تا سی روز پس از ثبت درخواست امکانپذیر بوده و دیرتر از آن سفارت به هیچ وجه به شما وقتی نخواهد داد.
تنها پس از انجام انگشت نگاری است که درخواست متقاضی به طور کامل در سفارت ثبت می گردد و مراحل رسیدگی به پرونده او آغاز میگردد. این پروسه بین 4 هفته تا 6 ماه به طول می انجامد.  پس از تحویل مدارک به سفارت فرد یک کد پیگیری (Tracking ID) دریافت می کند که از طریق آن می تواند وضعیت پرونده ی خود را از ابتدا تا انتها از طریق سایت کارگزاری سفارت (VAC) پیگیری کند. پس از اعلام سفارت مبنی بر صدور ویزا، متقاضی می بایست پاسپورت خود را، شخصا و یا توسط نماینده ای که از جانب او وکالت دارد، به همان Visa application center که در آن انگشت نگاری انجام پذیرفته برده و ویزای خود را دریافت کند. آژانس آنامهرپرواز آماده همکاری برای پیکاپ ویزای شما عزیزان خواهد بود.
انگشت نگاری کانادا

انگشت نگاری جهت اخذ ویزای کانادا

برای اتمام درخواست ویزای مولتی کانادا و ثبت آن در سفارت انگشت نگاری الزامی است. در حالتی که متقاضی درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت می کند تا 30 روز مهلت دارد که به یکی از شعب VAC در آنکارا، استانبول یا ابوظبی مراجعه کند. در غیراینصورت درخواست او باطل می شود و هزینه ی پرداخت شده برگردانده نمی شود.   به این نکته ی بسیار مهم توجه داشته باشید که تا زمانیکه انگشت نگاری انجام نشود ثبت نام تکمیل نشده و درخواست ویزا تحت بررسی قرار نمی گیرد.

توجه
سفارت کانادا جهت رفاه حال مسافرین، برای اینکه در صف های طولانی انگشت نگاری نمانند، از تاریخ 1آگوست 2018 سیستم وقت دهی راه اندازی نموده است. لذا جهت اخذ وقت سفارت جهت انگشت نگاری با همکاران ما در آنامهرپرواز تماس حاصل نمایید

هزینه ویزا کانادا

هزینه ویزا : 100 دلار  +  85 دلار ( هزینه انگشت نگاری) + 500 هزار تومان بابت تهیه چک لیست، پر کردن تمامی فرمهای سفارت ، ارسال مدارک به سفارت کانادا، واریز هزینه های تعیین شده به حساب سفارت و مشاوره در زمینه جمع آوری مدارک و ...
در ثبت نام آنلاین هزینه انگشت نگاری به ازای هر خانواده 170 دلار می باشد و انفرادی محاسبه نمی شود. به طور مثال برای یک خانواده 3 نفری 470 دلار پرداخت می شود که 300  دلار آن بابت ویزا و 170 دلار بابت انگشت نگاری است.
ویزای کانادا

مدارک ویزای کانادا

چک لیست مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی کانادا

همانطور که قبلا گفته شد، مدارک هر نفر بسته به شرایط شغلی و نوع ویزای درخواستی، متفاوت می باشد. اما در اینجا سعی کردیم فهرستی از مدارکی که در اکثر موارد، بین تمامی متقاضیان مشترک می باشد، تهیه کنیم:
 • کپی تمام صفحات پاسپورت
 • ترجمه شناسنامه
 • نامه ی تمکن مالی یا گردش حساب شش ماهه
 • مانده حساب بانکی با حداقل 45 – 50 میلیون تومان
 • تکمیل و تایید فرم درخواست ویزا (IMM5257E  - application form)
 • تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی (  IMM5645E - family information)
 • یک قطعه عکس 3.5 * 4.5
 • ارائه ی ترجمه سند ملکی
 • ارائه ی ترجمه مدرک شغلی (برای صاحبین مشاغل جواز کسب لازم است، اما برای کارمندان نامه ی اشتغال به کار و فیش حقوقی باید ارائه شود. )
 • ارائه مدارک مالیاتی و بیمه
 • رزرو هتل و بلیط (اختیاری)
 • دعوتنامه (اختیاری)   در صورت وجود باید مدارک شخص دعوت کننده هم در مدارک لحاظ شود.
 • ترجمه سند ازدواج