• azarbayejan
  • azarbayejan1

سفر به گرجستان

گُرجِستان کشوری است در قفقاز و بین دریای خزر و دریای سیاه قرار گرفته است. گرجستان یکی از کشورهایی است که در هر دو قاره اروپا و آسیا قرار داشته و یکی از اهداف مقامات سیاسی تفلیس پایتخت گرجستان، عضویت در اتحادیه اروپا است. مردم بومی گرجستان، مردم گرجی هستند که مسیحی، از مذهب ارتدوکس و پیرو کلیسای ارتدوکس گرجی هستند. گرجی ها به زبان مادریشان زبان گرجی صحبت می کنند که زبان رسمی کشور گرجستان بوده و با الفبای گرجی نوشته می شود که یکی از چهارده الفبای موجود در دنیا می باشد.
قدمت زندگی انسان در گرجستان به ۱٬۸۰۰٬۰۰۰ (یک میلیون و هشتصد هزار) سال پیش می رسد که گروهی از انسانهای اولیه موسوم به انسان گرجی در آن می زیست هاند.
گرجستان در زمان باستان با نام ایبریا شناخته می شده است و امروزه در ا کثر زبان ها با اشکال مختلف کلمه یونانی گِئُرگیا (به معنای کشاورزی)شناخته می شود. نام رسمی بین المللی گرجستان Georgia است.
از زمان تأسیس پادشاهی گرجستان باستان یا همان ایبریا توسط پارناواز یکم در قرن چهارم قبل از میلاد تا زمان حمله مغول به گرجستان در قرن ۱۳ میلادی، دوره صلح و آرامش در تاریخ گرجستان است و از حمله مغول به بعد، گرجستان تاریخی پر فراز و نشیب را به مقاومت در برابر حملات ایرانیان، عثمانی ها و روسها گذرانده که آخرین مورد آن حمله روسیه به گرجستان در سال ۲۰۰۸ میلادی است.
در اسطوره های گرجی آمده است که این سرزمین بهترین و مرغوب ترین زمین است که هدیه خداست به مردم آن.افسانه های گرجی زیادی راجع به این موضوع وجود دارد که یکی ازآنها حاکی از این است که زمانی که خداوند زمین را بین مردم دنیا تقسیم می کرد گرجی ها در میهمانی جمع بودند وازدریافت زمین محروم می شوند و زمانی پی به این موضوع میبرند نزد خداوند میروند و از خدا میخواند که به آنها نیز زمینی بدهد ولی او نمی پذیرد پس آنها خداوند را در میهمانی خود دعوت می کنند و او می پذیرد وخداوند آنقدر از میمان نوازی آنها خرسند می شود که به مردم گرجستان آن قطعه از زمینی را که برای خود نگه داشته بود به مردم گرجستان هدیه میکند! کشور گرجستان سراسر آرامش
حاصل خیزی ،اصالت و امنیت است و این ها نیزهدیه های ارزشمند از خداوند به مردم مهربان ودست و دلباز آن کشور است .

تور گرجستان

متاسفانه در حال حاضری پکیج تور برای گرجستان موجود نمی باشد لطفا جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

جاذبه های تفریحی و گردشگری گرجستان

هتل های گرجستان

مراکز خرید گرجستان