• 11
  • 22
ازبکستان یکی از کشورهای آسیای میانه می باشد که با کشورهای تاجیکستان،قرقیزستان،ترکمنستان و قزاقستان مرز مشترک دارد.ساکنان اولیه این منطقه مردمان ایرانی تبار بوده اند. در سده دهم میلادی،
منطقه کنونی ازبکستان جزیی از قلمرو سامانیان بود،منطقه کنونی ازبکستان بعد ها به ترتیب جزئی از
حکومت های غزنوی،سلجوقی،خوارزمشاهی،مغول،تیموری و ازبک شد.پایتخت ازبکستان تاشکند می باشد و از مهم ترین شهرهای ازبکستان می توان سمرقند و بخارا و خوارزم را نام برد. این کشور پر جمعیت ترین کشور در میان کشورهای آسیای مرکزی است. واحد پول این کشور سوم ازبکستان می  باشد و زبان رسمی ازبکستان زبان ازبکی است که با خط لاتین نوشته می شود.
88 درصد از مردم ازبکستان مسلمان هستند که اغلب آنها پیرو مذهب شیعه هستند.بهترین زمان سفر به
ازبکستان بهار و پاییز است همچنین در تابستان های گرم و دلپذیر ازبکستان می توانید روزهای خوشی را سپری کنید،آب و هوای قاره ای و خشک با زمستان های کوتاه و ملایم از ویژگی های این سرزمین  است
جاده ابریشم به طول 14000 کیلومتر از شرق چین تا سواحل در یای مدیترانه و شمال دریای آدریاتیک را بهم پیوند می داد، بازرگانان با ملیت های مختلف با سفر به مرکز آسیا به داد و ستد می پرداختند در کاروانسرایی در مسیر این  جاده شیخ ابوالحسن خرقانی نوشته اند،(هر که در این سرای در آید نانش دهید و از ایمانش نپرسید)آسیای مرکزی قلب و مرکز این راه بود و قلمرو امروزی ازبکستان مرکز این شاهراه بوده است.
مدرسه های بسیار قدیمی و تزئینات بی نظیر کاشی کاری از جاذبه های شهر تاشکند می باشد که نمود آن را می توان در جای جای این شهر تاریخی یافت از جمله می توان به بازار چهارسو،موزه امیر تیمور،میدان بنیاد کار،کاخ شاهزاده رو مانف اشاره کرد.
سمرقند به عنوان شهری در قلب جاده ابریشم با بناهایی از جمله رصد خانه الغ بیگ که به دست الغ بیگ امیر تیموری ساخته شده و مجموعه تاریخی ریگستان که شامل مدرسه الغ بیگ،مدرسه شیر دار،مدرسه طلا کاری و همچنین مسجد بی بی خانم(همسر تیمور) که مسجدی بسیار زیباست یاد و خاطرات دوران کهن را زنده می دارد.
بخارا با قدمتی بیش از 2500 سال همراه با ساکنین فارسی زبان خود شهری است که بناهای بسیار مهمی  مانند آرامگاه امیر اسماعیل سامانی را در خود جای داده است این آرامگاه، به دلیل مدفون ماندن در خاک سالم مانده است  همچنین ارگ بخارا،مدرسه دیوان بیگی ، آرامگاه چهاربکر از دیگر مکان های دیدنی شهر بخارا است.شاه بخارا بنیانگذار سلسله طریقت نقشبندیه،آرامگاه محمد بهاء الدین نقشبند
جزو اماکنی  است که بسیار مورد توجه گروه های علاقمند به عرفان قرار می گیرد.
خیوه شهری در استان خوارزم است که دارای 2 بخش دیجان قلعه و ایچان قلعه می باشد . در این شهر 50 اثر تاریخی و 250 خانه قدیمی وجود دارد همچنین در مجموعه ایچان قلعه  آرامگاه پوریای ولی قرار گرفته است. در استان خوارزم مسجد جامع،آتا دروازه،شهر باستانی اورگنج و مجموعه اسلام خواجه قرار گرفته است.

از غذا های سنتی و معروف ازبکستان می توان به آش پلو، سوپ لاجمان ،نارین ،شوربا ،کوتابی ،سامسا ،مانتی ،سوپ چوچوارا،سالاد بادمجان و سالاد تاشکند ، دیملاما ،ششلیک،سالاد آچیچوک اشاره کرد.

تور ترکیبی ازبکستان تاشکند، سمرقند، بخارا (آبان، آذر،دی97)

پرواز پیشنهادی تور ازبکستان

پروازاطلس گلوبال و ترکیش

خدمات تور ازبکستان

خدمات : ویزا ازبکستان،اقامت با صبحانه در هتل های 3و4 ستاره، ترانسفر فرودگاهی،ترانسفر بین شهری تاشکند به سمرقند،سمرقند به بخارا با قطارو بخارا به تاشکند با هواپیما ،سیم کارت
به علت متغیر بودن نرخ پروازی،قیمت پکیج فوق بدون احتساب هزینه بلیط میباشد
ویزای در نظر گرفته شده  برای ازبکستان عادی است،
در صورت تمایل برای ویزای فوری  و همچنین در صورت تمایل به اقامت در هتل
های پنج ستاره و یا هتل های متفاوت با پکیج با ما تماس بگیرید
پرواز پیشنهادی برای این پکیج اطلس گلوبال و ترکیش

توضیحات تور ازبکستان

ارتباط با آنامهرپرواز

تور ازبکستان